2024 yılının ilk yarısında en çok satan kitaplar belli oldu

Hepsiburada, 2024’ün ilk 6 ayında uygulamaları üzerinden en çok satılan kitapları açıkladı. Yapılan açıklamaya göre sırasıyla en çok çocuk, eğitim, edebiyat, kişisel gelişim ve araştırma-inceleme kategorilerindeki kitaplar ilgi gördü. Şirketin açıklamasına göre yaklaşık 200 bin farklı kitap, 4 milyon adet satıldı.

İLK SIRADA ÇOCUK KİTAPLARI VAR

2024 yılının ilk yarısında en çok satılan kitap kategorilerinin ilk sırasında çocuk kitapları yer aldı.

En fazla çevrim içi sipariş verilen çocuk kitaplarında ilk sırayı,Sandra Lebrun Et Loic Audrain’in kaleme aldığı “Büyük Sorular Kitabım” aldı. Listenin devamında “Senin Sayende Tanışalım Mı?”, “Çocuk Akademi 16-24 Ay Şimdi Cırt Cırt Vakti”, “Ayvayı Yedik Müzesi” ve “555 Eğlenceli Çıkartma” kitapları yer aldı.

2024’ün ilk yarısında en çok satan yazarlar arasında birinci sırada Alman Pierre Franckh bulunurken Franckh’in “Rezonans Kanunu” isimli kitabı, en çok satın alınan kitap oldu. Bunu, Matt Haig’in “Gece Yarısı Kütüphanesi” isimli kitabı takip etti.

Yerli yazarlar kategorisinde ise Şermin Yaşar “Söyleme Bilmesinler” adlı romanıyla birinci sırayı elde etti. Listenin devamında ise Sabahattin Ali’nin “Kürk Mantolu Madonna” adlı eseri yer aldı.

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir